MASAŻ MIODEM – oczyszczająca siła natury

-10% w lipcu na dowolny masaż w AMARI!
17 lipca 2018
PRACA: Recepcjonistka w salonie Masażu Tajskiego w Warszawie
27 października 2018

Czujesz się zmęczona i ociężała, skóra straciła blask, nie wysypiasz się, masz sztywne mięśnie i słabe krążenie krwi, a na biodrach zauważyłaś „skórkę pomarańczową”? Wszystko wskazuje, że potrzebujesz skutecznej detoksykacji organizmu. Spróbuj masażu miodem.

Lecznicze właściwości miodu są znane tysiące lat. Wszyscy doświadczyliśmy kojącej siły tego daru niestrudzonej pszczoły. Ale głównie przyjmujemy go doustnie, czasami zapominając o kaloriach. Natomiast możemy przeprowadzić tą „słodką kurację” w inny sposób i powalczyć z toksynami, wyciągając je przez naszą skórę. Najczęściej zabiegowi poddawane są plecy. Przecież gromadzi się tam najwięcej toksyn, dlatego też często odczuwamy właśnie ból pleców. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, a zwłaszcza żylaków, robimy zabieg też na nogach. Walcząc z rozstępami po odchudzaniu czy porodzie, warto spróbować również tego masażu na brzuchu.

Jak to działa?

Masażysta rozpoczyna zabieg od naniesienia miodu na czystą suchą skórę. Najpierw lekko wklepuje go, zatem intensywnie przykłada i odrywa ręce od ciała. Czasami wchodzimy w głębsze tkanki, robiąc uściski palcami. Skóra natychmiast reaguje, robi się ciepła i czerwona. Wszystkie pory się otwierają, zaczynają pracować gruczoły. Podczas masażu dokładnie widać, które obszary ciała są chore, a które zdrowe. Tam, gdzie narządy pracują prawidłowo, miód po prostu się wchłania. Natomiast w miejscach, dotkniętych chorobą po zabiegu na skórze pozostaje brudna warstwa miodu, przypominająca maź. Miód wyciąga toksyny spod skóry, z mięśni, i połączony z toksynami i zrogowaciałym naskórkiem powoli zmienia kolor – z żółtego staje się szary, brązowy lub ciemnożółty. Masaż miodem powoduje głębokie oczyszczanie komórkowe, czujemy się dotlenione, odstresowane i zrelaksowane.

Jak często możemy robić masaż miodowy?

Jednorazowy zabieg trwa zwykle około 40 minut i od razu przynosi ulgę. Efekt leczniczy pojawia się zazwyczaj po serii sześciu lub ośmiu masaży. Masaż miodem powtarzamy co drugi dzień. W kuracji przeciwcellulitowej najlepszego efektu osiągamy robiąc go na przemian z masażem bańką chińską. Kuracja trwa 14 dni, a rezultat utrzymuje się przez cały rok. Podtrzymujące zabiegi później można robić raz w tygodniu.

Czy istnieją przeciwwskazania do masażu miodem?

Tak, na pewno są to:
- Reakcje alergiczne na miód
- Żylaki (wtedy nie robimy masażu na nogach)
- Ciąża
- Aktywna choroba nowotworowa
- Otwarte rany
- Gorączka

Życzymy Państwu doznania słodkiej przyjemności!!!
Top